+1(514) 937-9445 or Toll-free (Canada & US) +1 (888) 947-9445

متقاضیان 38 شغل : آنکارا و ورشو

Pani85

Hero Member
Jun 25, 2012
554
65
Tehran
NOC Code......
0213
Job Offer........
Pre-Assessed..
kmahyar said:

تا حدی با حرفتون موافقم
ببنید هیچ مسئله ای نیست و هزینه خیلی کمی برای تبدیل آداپتور میشه پرداخت کرد ولی زمانی که می خوایم یک وسیله نو بخریم حیفه با این تکنولوژی زمان اصحاب کهف خرید کنیم چون هم تنوع اونجا خیلی بیشتر هست و اپشن های بیشتری داره و گاهی با اف هایی که می خوره قیمت هاش عالی میشه، جدا از مسائل جانبی لوازم
اگر کسی وسیله ای داره که بهش نیاز داره می تونه ببره که ازش استفاده کنه مثل خودم که لپ تاپم رو با اینکه قدیمیه می برم ولی برای هزینه های جدید باید کمی هوشمندانه تر اقدام کرد
من در بعضی از وبلاگها خوندم که مثلا یه وسیله مثل موبایل از یه مارک مال یکی
اونجا کار کرد مال دیگیری نه. حالا علتش چی بوده نمیدونم من در مورد برق سر رشته ای ندارم
ولی در کل استفاده از مبدل برای وسائل برقی تقریبا گرون ایده جالبی نیست

منم ترجیح میدم وسایل برقی باارزش رو همونجا با شرایط اونجا تهیه کنم

kmahyar

Champion Member
Jul 5, 2012
1,809
126
CANADA
Category........
Visa Office......
[color=red]WARSZAWA[/color]
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
[color=green]Aug-2009[/color]
VISA ISSUED...
[color=teal]Aug-2012[/color]
LANDED..........
[color=blue]Sep-2012[/color][URL=http://img4up.com/][IMG]http://img4up.com/up2/15970917681786270556.gif[/IMG][/URL]
Pani85 said:
من در بعضی از وبلاگها خوندم که مثلا یه وسیله مثل موبایل از یه مارک مال یکی
اونجا کار کرد مال دیگیری نه. حالا علتش چی بوده نمیدونم من در مورد برق سر رشته ای ندارم
ولی در کل استفاده از مبدل برای وسائل برقی تقریبا گرون ایده جالبی نیست

منم ترجیح میدم وسایل برقی باارزش رو همونجا با شرایط اونجا تهیه کنم

موبایل بحثش فقط مربوط به فرکانس شبکه ای که درش استفاده میشه برای همین قضیش کاملا متفاوته ولی در کل من تمام لوازم رو همونجا می خرم
یکی از دلایلی که بچه های ونکوور میگن 3 ماه آخر سال حتما بیاین اینه که اف های خوبی می خوره و خرید لوازم راحته
:D

hodhodjon

Member
Aug 10, 2012
16
7
Category........
Visa Office......
Ankara
NOC Code......
4131
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
26-8-2010
AOR Received.
28-2-2011
File Transfer...
3-4-2012
Med's Request
waiting
Passport Req..
waiting
VISA ISSUED...
waiting
LANDED..........
waiting
[size=12pt]اینو از جایی که یادم نیست کجاست قبلا کپی کردم

اولا حواستون باشه که اینور تقریبا هر چیزی که تو ایران هست رو میشه با کیفیت کم و بیش مشابه یا بهتر پیدا کرد. مخصوصا تو شهرهایی که جمعیت ایرونی شون زیاده. واسه همین اینجا بیشتر مواردی رو عنوان می کنم که تهیه شون از ایران واقعا مقرون به صرفه باشه. دست کم اینه که اگر هیچ چیزی به جز پاسپورت و دلار همراهتون نباشه باز هم مشکل اساسی نیست، ولی خوب، وقتی که می تونید 2 تا چمدون بار با خودتون بیارید، چرا دست خالی بیایید؟

- کارهای حقوقی: قبل از اومدن بهتره یه وکالت محضری به یکی از اعضای فامیلتون بدید که اگه کاری بعدا تو ایران داشتید، بتونن پیگیری کنن. بد نیست ترجمه رسمی شناسنامه خودتون و خانوادتون رو هم همراه بیارید.
- پزشک: هزینه های پزشکی از قبیل دندانپزشکی و چشم پزشکی حتی با بیمه اینور خیلی گرونه و بعلاوه از نظر کیفی لزوما در سطح بالایی نیستند. قبل از اومدن، حتما پیش هر جور پزشکی که احتمال میدین در عرض یکی دو سال آینده نیاز به مراجعه بهش داشته باشین برید. مخصوصا دندان پزشک و چشم پزشک. هر چی دندان مسئله دار یا مشکوک دارید یا بکشید یا پر کنید. اگر عینکی هستید یا از لنز استفاده می کنید حتما یه جفت عینک یا لنز یدکی اضافی هم تهیه کنید.
- گواهینامه: اگه تو ایران گواهینامه دارید، بهتره بین المللی کنیدش. اگه هم ندارید، حداقل بهتره تو ایران یه خورده رانندگی یاد بگیرید. با گواهینامه ایران اینجا تا 6 ماه میشه رانندگی کرد.
- پول نقد: میزان پولی که همراهتون میارید بسته به وضعیتتون تو اینجا داره و مخصوصا اینکه چه مقدار کمک هزینه تحصیلی قراره دریافت کنید. اما در هر صورت واسه یک ماه اول تا وقتی که جا بیافتید و حقوق یا کمک هزینه تحصیلیتون رو بهتون بدند باید پول با خودتون همراه داشته باشید. اگه در نظر دارید که وسایل خاصی هم اینجا بخرید (مثل کامپیوتر) بدیهیه که باید اونها رو هم جداگانه حساب کرده باشید. یه نکته ای رو هم یادتون نره. معمولا هر سال عده ای از بچه ها تو ایران هستند که نیاز دارن برای Application Fee دانشگاه ها یا امتحان هایی مثل تافل و GRE پول بفرستن. اگه رفیقی دارید که قراره اینکار رو براش انجام بدید بهتره که قبل از اومدنتون سراغش برید.
- پوشاک: کیفیت و کمیت لباسی که قراره بیارید به آب و هوای منطقه تون هم نسبتا ربط داره. مثلا اگه به جای سردسیری مثل Ontario قراره برید، باید لباس گرم بیشتر با خودتون ببرید. به طور کلی، تا جایی که می تونید و چمدونتون جا داره، با خودتون لباس بیارید. شامل لباس زیر (مامان دوز)، شلوار، گرمکن، پیژامه! پیراهن، بلوز، کاپشن، بارونی، کلاه و شال گردن و دستکش و چتر و نهایتا دمپایی و کفش. مخصوصا در مورد کفش دقت کنید و 3-4 جفت برای مصارف مختلف (رسمی، یخبندان، ورزش) با خودتون بیارید.
- رختخواب: شامل بالش، روبالشی، ملحفه، پتو، رو تختی و ... (تشک لازم نیست ولی یه چیزی تو مایه های زیرانداز بد نیست) این چیزا هم اینجا گرونه.
- ظروف آشپزخانه: این قلم جنس هم اینجا نسبتا گرونه. بعلاوه اگه تا حالا هم آشپزی نمی کردید و دارید تنها اینجا میاید، بدونید که بیشتر از یکی دو هفته نمی تونید غذای بیرون رو بخورید و کم کم باید یاد بگیرید چطوری یه دونه نیمرو رو خودتون درست کنید. خلاصه اینکه یکی دو تا قابلمه و ماهیتابه و آبکش متوسط (ترجیحا تفلون یا نسوز)، 4-5 تا بشقاب و قاشق و چنگال ( و در اندازه های مختلف)، دستمال آشپزخانه، دمکنی، و از این جور چیزا با خودتون بیارید. کتاب آشپزی هم شاید بد نباشه با خودتون بیارید. ولی قبلش بدید یه خانم کدبانو کتاب رو از نظر صحت مطالب تایید کنه.
- خوراکی: شامل ادویه مختلف (فلفل، زرد چوبه، ادویه پلو، دارچین، سماق، زعفران، زرشک، لیمو ...) سبزی خشک (برگ مو، سبزی آش و خورشت، جعفری، شود، ریحان، نعنا، گل سرخ ...) چای، رشته آش، خشکبار (پسته و بادام و گردو و نخود کشمش ،تخمه ژاپنی! ...) هله هوله (آلبالو خشک، زردالو خشک، برگه، لواشک ...) . ضمنا حواستون باشه که تو فرودگاه اینجا ممکنه که مواد خوراکی رو ازتون بگیرن. واسه همین علاوه بر اینکه همه خوردنی ها رو یه جا تو چمدونها نذازید، تو فرمی که موقع ورود پر می کنید، ننویسید که خوراکی همراهتون هست.
- کتاب: کتابهای مرجع و کتابهایی که فکر می کنید بنا به رشته تحصیلی و علاقه تون بهشون احتیاج پیدا خواهید کرد رو حتما تهیه کنین. حتی اگه قبل از اومدن بتونید تصمیم بگیرید که واسه چه درس هایی می خواهید ثبت نام کنین (از روی وب سایت دانشکده تون) می تونید کتاب یا کپی همون رو هم از ایران تهیه کنید. البته با عرض شرمندگی، اینجا هم میشه کتاب از کتابخونه امانت گرفت و برد یه جایی ازش کپی گرفت. کتاب فارسی و یا مذهبی هم اگه اهلش هستید یادتون نره که اینجا سخت گیر میاد. با همه این وجود حواستون به وزن چمدونهاتون هم باشه که مجبور نشید چند برابر پولی که بابت کتابها صرفه جویی کردید اضافه بار بدید.
- لوازم التحریر و کیف: در حد نیاز با کیفیت خوب. ضمنا اینجا کیف به اصطلاح سامسونت رایج نیست، بنابراین کیف کوله یا دوشی با خودتون بهتره بیارید. نخ و سوزن و قیچی هم بیارید (البته اینا جزو لوازم التحریر نیستند ولی تو ایران اینا رو مغازه های لوازم التحریر می فروختند)
- نرم افزار: همون طور که می دونید اینجا قانون کپی رایت هستش و کپی غیر قانونی نرم افزار قبیحه. ولی اصولا قرار نیست که کسی بیاد و بازرسی کنه ببینه که نرم افزارتون کپی رایت داره یا نه. به هر حال، نرم افزار و مطالب صوتی تصویری تا حد معقول و مورد نیاز با خوتون بیارید. البته اکثرا اینها رو اینجا با نرم افزارهایی مثل Kazaa هم میشه پیدا کرد ولی نرم افزار و فیلم و موسیقی ایرانی معمولا سخت گیر میاد. توصیه میشه که اگه حوصله دارید، CD، نوار و فیلم هاتون رو ببرید دفتر وزارت ارشاد که براتون تایید کنند که به احتمال خیلی ضعیف تو فرودگاه گیر ندن.
- کامپیوتر: قیمت کامپیوتر اینجا با ایران فرقی نداره و حتی شاید هم ارزون تر باشه. اگه کامپیوتر کیفی دارید، با خودتون بیارید ولی اگه یه کامپیوتر معمولیه، همونجا تو ایران پیش خانواده تون بذارید بمونه. اگه با تایپ فارسی مشکل دارید، برچسب حروف فارسی صفحه کلید حتما با خودتون بیارید.
- دارو: بد نیست یه مقدار قرص و داروی اولیه که اکثرا تو خونه داریمشون و معمولا توسط دکتر مامان تجویز میشن مثل قرص سرما خوردگی، آنتی هیستامین، استامینوفن (کدئین!) و داروهای گیاهی مثل پونه، عرق نعناء، گل گاو زبان، نبات، بخور و ... بر حسب سلیقه شخصی و خانوادگی با خودتون همراه بیارید.
- وسایل برقی: قیمت این جور وسایل با ایران خیلی تفاوتی نداره. ولی اگه وسایلی مثل ریشتراش و ضبط و صوت و اتو و ... دارید و جای اضافی تو چمدونتون هست، قبلش مطمئن باشید که با برق 110 هم کار بکنه، وگرنه همینجا هم جنس چینی و بازار مشترک تو بازار ریخته. وسایلی که با باطری کار می کنند مثل ساعت و چراغ قوه و دوربین عکاسی هم خوبه اگر بیارید.
- سوغاتی: چیزایی که سوغاتی ایران هستند، از جمله صنایع دستی یا کارت پستال، که شاید بعدا بخواین به کسی اینجا هدیه بدین.

kmahyar

Champion Member
Jul 5, 2012
1,809
126
CANADA
Category........
Visa Office......
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
VISA ISSUED...
LANDED..........
[color=blue]Sep-2012[/color][URL=http://img4up.com/][IMG]http://img4up.com/up2/15970917681786270556.gif[/IMG][/URL]
hodhodjon said:
[size=12pt]اینو از جایی که یادم نیست کجاست قبلا کپی کردم

ممنون هدهدی
بعضی توصیه هاش درست نیست چون توی برگه های ویزا نوشته که لوازم ممنوع چیه که توی این لیست مشاهده میشه ولی در کل بد نیست
با میزان باری که با هواپیما می تونید ببرید زمان بستن چمدون خودتون خیلی دنبال حاشیه نمی رید

titi_lotfi

Hero Member
Jul 16, 2012
771
36
Category........
Visa Office......
Warsaw
NOC Code......
4121
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
02-04-2009
Doc's Request.
11-08-2009
File Transfer...
1-12-2011
Med's Request
11-06-2012
Med's Done....
14-06-2012
ramin_320 said:

سلام
لینک زیر رو مطالعه بفرمائید. در مورد کمک هزینه برای کودکان زیر 18 سال هم، مقدارش بستگی به وضعیت درآمد خانواده داره.
در حقیقت درآمدی که جهت پرداخت مالیات از طرف والدین اعلام میشه ( برای مشاغل آزاد ) واگه اشتباه نکنم حداکثر 300 دلار در ماه است که فکر میکنم به حساب مادر واریز میشه. موردی رو میشناسم که ماهانه 280 دلار به ازای هر کودک دریافت میکنند و همچنین حدود 500 دلار از 700 دلار هزینه مهد کودک را.
البته کمک هزینه مهد کودک هم همانطور که غزال جان اشاره کردن برای والدین شاغل در نظر گرفته شده..
البته اینها اطلاعات من هست و میشه تجربیات و اطلاعات متفاوتی رو از افراد دیگه کسب کرد.

http://www.aaisa.ca/documents/Welcome_to_Alberta__Farsi_revised_Jan20.pdf
ممنونم. لطف کردی

Ghazalllll

Hero Member
Jul 19, 2012
555
72
Tehran
Category........
Visa Office......
Warsaw
NOC Code......
7242
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
23-03-2010
Doc's Request.
20-05-2010
AOR Received.
NA
File Transfer...
20-12-2011
LANDED..........
will be Toronto
[rtl]
دوستان عزیز بنا به تجربه و توصیه دوستان مهاجر:
کارهایی که میشه از همین الان هم انجام داد نذارین برای وقتی پاس ریکوئست شدین!
مثلا اسکن کردن عکسهای خانوادگی و جمع آوری مواردی از این دست!
یا
وکالت به یکی از اطرافیان مطمئن (بعد از مهاجرت مجبور میشید برید سفارت این کار رو انجام بدید).
مهیار جان در مورد وکالت نامه، اگر کاری کردی و اطلاعات داری لطفا به ما هم بگو! تا جاییکه من پرس و جو کردم دیگه نمیشه یک وکالت تام الاختیار داد به یک نفر و داخل وکالتنامه باید موارد مورد وکالت کامل قید بشه!
[/rtl]
kmahyar said:

ممنون هدهدی
بعضی توصیه هاش درست نیست چون توی برگه های ویزا نوشته که لوازم ممنوع چیه که توی این لیست مشاهده میشه ولی در کل بد نیست
با میزان باری که با هواپیما می تونید ببرید زمان بستن چمدون خودتون خیلی دنبال حاشیه نمی رید

Pani85

Hero Member
Jun 25, 2012
554
65
Tehran
NOC Code......
0213
Job Offer........
Pre-Assessed..
Mehran23 said:
امروز خيلي حالم گرفته شد. پارسال تابستون بيست هزار دلار داشتم فروختم ريختم تو حسابم. كمتر از بيست ميليون تومن شد. تا الانم موند ولي ديگه ازم تمكن مالي نخواستن. الان بايد برم همونو چهل و سه چهار ميليون بخرم. مملكته داريم؟
ما هم تقریبا همین کار رو کردیم ولی دیگه دوباره نفروختیمش
من نظرم این بود که با این بی برنامه گی های اداره مهاجرت و
مخصوصا شرایط حساس الان کشور، نهایت تمکن خواستن
فاکتور رو ارائه میدم و یه کاور لتر میذارم و صریحا توضیح میدم
ببینم چی میگن بالاخره. در کاور لتر مینوشتم شما که راضی نیستین من موجودی
و دارائیم نصف بشه و با بنیه مالی ضعیف تری وارد بشم. مطمئئن خودم
;Dبیشتر از شما به این قضیه اهمیت میدم

hrabee

Hero Member
Jan 2, 2012
358
15
Category........
Visa Office......
Ankara
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
15-11-2011
Nomination.....
23-09-2011
Med's Request
23-08-2013
Interview........
22-01-2013
Passport Req..
23-09-2013
LANDED..........
31-10-2013
یه سئوال غیر فنی!!!!کسی کپچر کارت دسته دوم سراغ داره؟​

kmahyar

Champion Member
Jul 5, 2012
1,809
126
CANADA
Category........
Visa Office......
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
VISA ISSUED...
LANDED..........
Ghazalllll said:
[rtl]
دوستان عزیز بنا به تجربه و توصیه دوستان مهاجر:
کارهایی که میشه از همین الان هم انجام داد نذارین برای وقتی پاس ریکوئست شدین!
مثلا اسکن کردن عکسهای خانوادگی و جمع آوری مواردی از این دست!
یا
وکالت به یکی از اطرافیان مطمئن (بعد از مهاجرت مجبور میشید برید سفارت این کار رو انجام بدید).
مهیار جان در مورد وکالت نامه، اگر کاری کردی و اطلاعات داری لطفا به ما هم بگو! تا جاییکه من پرس و جو کردم دیگه نمیشه یک وکالت تام الاختیار داد به یک نفر و داخل وکالتنامه باید موارد مورد وکالت کامل قید بشه!
[/rtl]

شدن که میشه چون من این کار رو به تازگی انجام دادم
،وکالتنامه جامع که واقعا هم اسمش برای خودشه
:فقط زمانی که می خواین وکالتنامه رو بدید به مسائل زیر دقت کنید

یک - حتما دقت کنید که وکالتنامه دارای بازه زمانی خاصی نیست
دو - بعضی ارگانها مثل بانک ها می گن باید حساب بانکی مشخصی داخلش ذکر بشه
سه - تمامی مواردی که می خواین وکالت بدید رو به سردفتر بدید که خودش وارد کنه که بعدا دچار مشکل و هزینه مضاعف نشید
چهار - اگر واقعا به شخصی اعتماد کامل دارین این وکالتنامه رو بهش بدین چون با دادن این نوع وکالتنامه طرف شما در حقیقت داره با دو هویت زندگی می کنه
پنج - یک بند درون وکالتنامه اضافه کنید که در نبود شما اگر نیاز به موارد قانونی خاصی بود که زمان تنظیم از قلم افتاده شده بود به وکالتنامه اضافه بشه
شش - این وکالتنامه که گرونترین نوع هستش هزینش 100 هزار تومان میشه
هفت - فقط به یک نفر برای کل بندهای تنظیم شده وکالت بدید نه چند نفر
هشت - برای گرفتن و تسویه حساب شخصی حتما این مورد قید بشه
نه - در صورت هر گونه تغییر در متن از سردفتر بخواین که یک رونوشت برای شما بفرسته

kmahyar

Champion Member
Jul 5, 2012
1,809
126
CANADA
Category........
Visa Office......
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
VISA ISSUED...
LANDED..........
hrabee said:
یه سئوال غیر فنی!!!!کسی کپچر کارت دسته دوم سراغ داره؟​

داشتم، ازم گرفتن USB دیر گفتی من یک
خبری شده می خوای فیلماتو بریزی روی هارد؟
::)

Pani85

Hero Member
Jun 25, 2012
554
65
Tehran
NOC Code......
0213
Job Offer........
Pre-Assessed..
kmahyar said:

...

هشت - برای گرفتن و تصویه حساب شخصی حتما این مورد قید بشه
...

جسارتا این تسویه هستش
لطفا قوانین فروم رو بار دیگر مطالعه کنین و غلط املایی نداشته باشین
8) :pبرای نوشته هاتونم رفرنس ارائه بدین

Pani85

Hero Member
Jun 25, 2012
554
65
Tehran
NOC Code......
0213
Job Offer........
Pre-Assessed..

بچه ها خبر خبر
مدیکالها شروع شد
منبع باطری قلمی
تاریخشم جالبه

shamloo

Hero Member
Feb 12, 2012
909
108
Category........
Visa Office......
Warsaw
NOC Code......
7241
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
Received by CIO on 30 Jan 2012
Nomination.....
PER issued on 02 Mar 2012
Pani85 said:
بچه ها من میخوام پرچم بریتیش کلمبیا رو بذارم ولی از ترس اشتباه
;Dگرفتنم با امیر نمیذارم. اگه مشکلی براتون پیش نمیاد بذارمش

سلام، خوب هستی امیر جان؟؟ کم پیدایی؟؟
:p :p :p

kmahyar

Champion Member
Jul 5, 2012
1,809
126
CANADA
Category........
Visa Office......
Job Offer........
Pre-Assessed..
App. Filed.......
VISA ISSUED...
LANDED..........
Pani85 said:
بچه ها خبر خبر
میدکالها شروع شد
منبع باطری قلمی
تاریخشم جالبه

تاریخش مال کی هست؟
امروز که هنوز شروع به کار نکردن مال قبل باید باشه

Pani85

Hero Member
Jun 25, 2012
554
65